Projekt razmjene straničnika 2021. godine

Projekt razmjene straničnika (Bookmark Exchange Project) je međunarodni projekt koji organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara (International Association of School Librarians), a održava se u sklopu Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Cilj ovoga projekta je povezati škole na međunarodnoj razini dodjeljivanjem partnerske škole. Na ovaj način se potiče i razvija tolerancija, multikulturalnost, kreativnost, ali i naglašava važnost čitanja. Projekt se bazira na izradi straničnika koji se razmjenjuju s partnerskom školom.

Učenici naše škole već drugu godinu sudjeluju u ovom projektu i upoznaju druge kulture i mjesta u Europi i svijetu.

Učenici 6. razreda Osnovne škole Bol su se potrudili i izradili zanimljive straničnike s temom znamenitosti Bola. Ovi prekrasni straničnici idu u San Antonio, Teksas. Naši učenici su primili straničnike iz škole Rawlinson Middle School iz San Antonija. Uz svaki straničnik su dobili i kratku priču o znamenitostima iz njihovoga grada, naravno, na engleskom jeziku.

Piše: Miriam Cvitanić

Pogledajte njihove radove u galeriji fotografija!

Similar Posts

One Comment

  1. Pingback: - Libar

Leave a Reply

Your email address will not be published.